XIII EDYCJA

Termin:
7. grudnia 2018 r.

Miejsce:
Sala Kominkowa Domu Kultury „13 Muz”

Program:

• 15:00 - 18:00 konkurs piosenki
  • 18:00 - 19:00 przerwa
  • 19:00 rozdanie nagród w XI Szczecińskim Konkursie Fotograficznym dla Uczniów i Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych pt."Na rowerach"
  • 19:15 - 19:30 rozdanie nagród w XIII Konkursie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Na szlaku poezji…"
  • 19:30 - 19:45 występ laureata/ów konkursu piosenki
  • 20:00 - Koncert Gościa imprezy zespołu "CZERWONY TULIPAN"

Popularyzowanie piosenki turystycznej, poezji śpiewanej w środowisku młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.
Inspirowanie młodzieży do rozwijania swoich talentów w dziedzinie poezji i muzyki.
Integracja środowisk szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Uczestnicy:
Konkurs jest adresowany do zespołów, grup i solistów reprezentujących środowisko młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Laureaci w kategorii zespół / solista na poziomie szkół podstawowych lub gimnazjum uzyskają dodatkowe punkty przyznawane przez szkolną komisję rekrutacyjną II LO w Szczecinie w procesie rekrutacyjnym w roku szkolnym 2019/2020. Organizator nie pokrywa kosztów przyjazdu uczestników.

Zgłoszenia:
Zgłoszenie powinno zawierać:

• Nazwisko i imię osoby przewodniczącej zespołowi lub solisty.
  • Dane dotyczące dwóch utworów z gatunku poezji śpiewanej lub piosenki turystycznej (tytuł utworu, autor słów i muzyki). Zgłoszone utwory zostaną zatwierdzone przez członków zespołu "DO GÓRY DNEM". W razie zastrzeżeń co do zgodności utworu z tematyką, zgłaszający zostanie o tym fakcie poinformowany. Podmiot muzyczny zaprezentuje obowiązkowo jeden utwór z repertuaru zamieszczonego poniżej:
    • Do Góry Dnem (www.dgd.art.pl),
    • Grupa Bez Jacka (www.free.art.pl/bezjacka),
    • Wolna Grupa Bukowina (www.pulsar.net.pl/bukowina),
    • Stare Dobre Małżeństwo (www.sdm.art.pl),
    • Browar Żywiec,
    • utwory do słów Andrzeja Wierzbickiego,
    • Cisza Jak Ta (www.ciszajakta.prv.pl),
    • Dom o Zielonych Progach (www.dom.art.pl),
    • Piotr Bakal (www.piotrbakal.com),
    • Leonard Luther (www.leonardluther.pl),
    • utwory do słów Andrzeja Koczewskiego (www.koczewski.com).
Mile widziane są autorskie utwory!!!! Nie dopuszcza się ścieżek dźwiękowych (akompaniamentu) na nośnikach multimedialnych. W konkursie nie biorą udziału opiekunowie czy też nauczyciele solisty/zespołu.

Kontakt
Informujemy, iż w związku z ograniczeniem czasowym Organizator przewiduje udział nie więcej niż 12 podmiotów muzycznych (6 w kategorii szkoła podstawowa/gimnazjum i 6 w kategorii szkoła ponadgimnazjalna). Liczy się kolejność zgłoszeń.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 grudnia 2018 r.
Wszelkie pytania można wysyłać pocztą elektroniczną na adres: nsp@lo2.szczecin.pl

Nagrody:
Nagrody dla uczestników konkursu będą przyznawane niezależnie przez Jury oraz przez publiczność. Nagrody rzeczowe ufundowane są przez sponsorów.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie.