Patronat: II Liceum Ogólnokszta³c¹ce im. Mieszka I w Szczecinie Akademia Sztuki w Szczecinie Dyrekcja Lasów Pañstwowych w Szczecinie Polskie Radio Szczecin Kurier Szczeciński TVP SZCZECIN Sponsorzy: Cetus - sklep górski Kwark Urząd Miasta Szczecin 13 Muz Foto Best Wyszak - Browar rodzinny Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Ramole Thomas Beton Ksero MADAR Bulk Cargo Qrnik Pazim Kancelaria NCDC Dobosz Tour Club Teatr KANA ZSTK wzp24 Szpak MM r3b Ładoga

EDYCJA 2022


Program
XVI konkursu piosenki

Wyniki
XV konkursu fotograficznego

Regulamin
IV konkursu poetyckiego


Protokół
XIV konkursu fotograficznego

Protokół
III konkursu poetyckiego




Patronat




Polskie Radio Szczecin



Sponsorzy

































Dodatkowy gość IV edycji

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować że oprócz zespołu "Wolna Grupa Bukowina- Gościa IV edycji Konkursu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej (11 grudnia 2009 - Klub 13 Muz) wystąpi również reaktywowany zespół "Labolare". Jego występ jest przewidziany na godzinę 18.00 - czyli w czasie, gdy szanowne JURY konkursu uda się na obrady. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat tego zespołu. Warto znać historię tej grupy, której korzenie wywodzą ze Szczecina.

Zespół LABOLARE powstał w 1974 roku pod egidą uczelnianego klubu turystycznego Akademii Rolniczej w Szczecinie pod tą samą nazwą, z inicjatywy trójki przyjaciół: Jacka Małeckiego, Zenona Akińczy i Zbigniewa Żdanowicza. Zadebiutował w 1975 roku na Bazunie w Krynicy Morskiej piosenkami "Lunatyczne wyznania" i "Wędrowna melodyjka". Filarem od początku jest Jacek Małecki, twórca większości śpiewanych przez zespół utworów. Wśród wielu osiągnięć należy wymienić: wyróżnienie na BAZUNIE 1975 za piosenki: "Lunatyczne wyznania" i "Wędrowna melodyjka", wyróżnienie na YAPIE 1976 za piosenki: "Babie lato" i "Wioski w Beskidach", Główną Nagrodę Śpiewania na Zamku w Radzyniu Chełmińskim za piosenki: "Kronika olsztyńska", "A za horyzontem", "Chodź z nami", wyróżnienie na BAZUNIE 1976 za piosenki: "Wioski w Beskidach" i "Raj Kozaczy", wyróżnienie na YAPIE 1977 za piosenki: "To co było minęło" i "Wspomnienie", Główną Nagrodę na BAKCYNALIACH za piosenkę "To co było minęło", wyróżnienie na BAZUNIE 1977 za piosenki: "Letnia dolina", "Pogranicze", "To co było minęło", II nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Myśliborzu za piosenki: "A jednak nam coś brakuje", "Dla żony" i "Dziobak". LABOLARE nigdy nie zmieniło swojego delikatnego brzmienia, kojarzonego z ulotnością mgieł nocnych, babim latem, szaleństwami wędrowania, odkrywania tajemnic natury i losów ludzi wplecionych w jej przędzę. Dzisiaj grupa występuję w składzie: Jacek Małecki - Macek (gitara, śpiew), Stanisław Janiak - Maleństwo (instrumenty perkusyjne, śpiew), Jerzy Terlikowski (gitara, śpiew), Dariusz Świniarski - Kurczak (gitara). Ich występ - to gratka dla miłośników piosenki turystycznej. Zapraszamy!!!!

Powrót do strony głównej

© 2007-2022 II LO w Szczecinie
Opiekun: p.Katarzyna Frydrych | Projekt WWW: JK i MP-Z